Nihan SU

 

Doğduğumuzda bize sorulmadan bize atfedilen, anlamını çok sonra keşfettiğimiz ve hayatımızın en önemli parçası olacak olan isimlerimiz…

Takma ad, rumuz, mahlas, lakap, müstear gibi çeşitleri bulunan ve günümüzde sanal alanlarda, internet diliyle “nick name” olarak kullanılan ve gerçekte ismimiz olmayan ama bize ait olan isimler de var. Hepimizin vardır, kiminin blog sayfasının adında, kimisinin elektronik posta adresinde veya benimki gibi artık günlük hayatta da kullanılagelen isimler. Ya biri yakıştırır size ya da kendiliğinden gelişir. Üzerinize yapışır kalır. Bir bakmışsınızki siz de o ismi kanıksamış ve artık onu pekçok yerde kullanmaya başlamışsınızdır.

1985 yılında abimle beraber karne hediyemiz Commodore 64 adı verilen o dönemin çığır açan bilgisayarı ile neredeyse sabahtan akşama kadar oyun oynamanın tadını çıkarıyorduk. Ne yeni ne farklı bir teknolojiydi bu. Ben her ne kadar sonunda prensin prensesi kurtarıp öptüğü oyunlar gibi romantik (!) oyunları tercih etsem de sahip olunan bir erkek kardeş etkisiyle genellikle oyunlarımız, dövüş sanatı üzerineydi. Bu oyunlardan biri olan “Yie Are Kung-Fu” o zaman için en gözde oyunlarımızdan biriydi. Her oyun sonrasında eğer bir rekora imza atıp sıralamada ilk 10 listesinde yer alıyorsak gururla oraya ismimizi yazardık. Ben genellikle pek başarılı olamazdım ilk 10 listesinde yer almaya. Günlerden bir gün nasıl olduysa üstün bir başarı sergilemiş ve gururla ismimi o haneye yazacaktım ki, abim birden ismimi “Nihansu” olarak yazıverdi. Listedeki isimlerin çoğu Japoncaydı ve genellikle çoğunun sonu SU ile bitiyordu. İsmim bir anda nihansu olarak yazılmıştı o ekrana.  İşte böyle başladı ismimin sonundaki Su ekinin hikayesi. Zamanla sadece Su olarak seslenildi ama çoğunlukla da Nihansu olarak çağrıldı. İlk aldığım elektronik posta adresim de Nihansu’ydu, eski blogumun adresi de…  (tek bir harf eklentisi farkı ile)

2008 yılında adımımı attığım ve çok keyif alarak sürdürdüğüm blog yazma serüvenim, bir gün gelip blogcunun değişmesi ve alışık olmadığım uygulamalarının yaygınlaşması ve bana göre yazı kalitesinin düşmesi sonucu blogcu adlı sitede  şu günlerde sona erdi. Artık yeni bir “alanım” var, özgürce yazabildiğim, üzerinde kendimce uygulamaları geliştirebileceğim ve yazma aşkımın sürebileceği bir alan bu. Neden ismi nihansu.com olduğu sorusunun bir cevabıdır bu ilk yazı, ha bir de sen sevgili okuyucuya sımsıcak bir Hoşgeldin!!!

Share
Bu yazı Ordan Burdan İçimden kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Nihan SU için 12 cevap

 1. Knock Knock der ki:

  Tebrik ederim Nihancım, yeni sayfan, yeni alanın hayırlı olsun! Tamamen senin denetiminde ve tümüyle seni yansıtabilecek bir sayfa olacak burası, sevindim. Hemen takibe alıyorum! 🙂
  **************
  Ben de öyle umuyorum, çok teşekkür ederim.

 2. İkinci olmayı pek sevmem.. sonuncuymuşum gibi gelir bana.. ama seni ilk kucaklayan seni mamy kardeşliğine kabul eden ve bana ilk mamy diyen olunca .. akan sular durur!!
  Evet sevgili Nihan’ım… yengeç’im.. HOŞGELDİN! Nihayet… söyleye söyleye dilimde tüy bitmişti ki, işte o senin olmaman gerektiğini düşündüğüm ortamdan özgür ve kaliteli bir ortama geçiverdin.. sadece senin olan!
  İyi ki varsın.
  *******************
  Hiçbirşey için olmasa bile sadece sizin isteğiniz üzerine bile (geç de olsa) yeni bir sayfaya geçilirdi zaten.

 3. Güven der ki:

  Adam,dere-tepe dolaştı. Vadilerden geçti. Bazen susuz, bazen aç kaldı. Adam, midenin doymuşluğundan öte, yazının sanat haline dönüşünü istedi. Ve adam, uzunca yorucu yolculuğunda bir mola almak istedi. Bir kapı çaldı. Kapı açıldı. Şevkat dolu gülen bir yüz. Ruhun satırlara dünüşmüş halini içti, yedi ve dinlenip teşekkür etti adam… 🙂

  Selam Ola Güven
  **************************************
  Ben de sevgi dolu bu adama sayfama tekrar hoşgeldin diyorum :)))

 4. Ezgi'n der ki:

  Resimdeki güzel gülüşün hoş gelişime vesile…
  Sen,tanımadan da sevilebilen enderlerdensin.
  Sen,kelimelerin her harfinde maviyi gördüğüm kalemlerdensin.
  Mavi;huzur…
  Huzur;Anlaşılabilmek,anlatabilmek…
  Anlaşabildiğimiz özgür dillerimiz var bizim.
  Özgür sayfanda kelimelerimi sana özgürce sunabilem ne hoş!
  Hem,
  Resme bakıp da hoş bulmamak elde miii?:)
  *********************************
  Şimdi ben bu satırların üzerine ne yazsam boş kalacak, teşekkür bile…
  Sen bilirsin yazamadıklarımı zaten!

 5. Tolga ACAR der ki:

  Sevgili Nihan, özlemişim yazılarını. Bu sayfa benim için hoş bir sürpriz oldu, en kısa zamanda ben de benzer bir sayfa oluşturacağım, blogcu ile hemen hiç ilgim kalmadı…
  Önceki yorumda yazılana katılıyorum: “İyi ki varsın”
  **************************
  Uzun zamandır sesimin soluğumun çıkmaması bu sayfanın hazırlık aşamasına denk düşüyor. Ben de yazmayı özlemişim Tolgacığım.

 6. tedirginruhcikolatacisi der ki:

  Hehehee yazındaki cümleler bana çok tanıdık:)))
  bende bir erkek kardeşe sahip olduğum için oyunlarımızda genelde mortal combat cinsinden olurdu:)
  Bu aradaaaaaaaaa kocaman bir hoşgeldin benden sana..Özlemişim:)))
  sevgilerr…
  **********************************
  Bir erkek kardeşe sahip olmak sadece oynanılan oyunlarda değil bence hayatın her alanında bir kızkardeş için lütuf ve bunu iyi değerlendirmek gerekiyor.

  Yeni ve özgür alanımda tekrar seni görmek ne hoş…

 7. whoever der ki:

  İlk önce hayırlı olsun demek istiyorum… 🙂 Değerli yazılarınızı daha geniş bir platformda yayınlıyor olmanız gerçekten çok güzel… Arzu ettiğiniz herşey arzu edemediniz kadar güzel olsun hayatınızda… Saygılarımla; kendinize iyi bakın… 🙂

  *************************
  Çok teşekkürler güzel dilekleriniz için…

 8. Bünyamin der ki:

  Efendim, yeni sayfanız hayırlı-uğurlu olsun.
  **********************************
  Efendim çok teşekkür ediyorum 🙂

 9. kadife der ki:

  ,,,diğer sayfalarınızaa çok geldim,,ama buraya yeni yeni adapte olmaktayım…
  güzel bir kadının bana kapıyı açmasından daha hoş bir şey olamazdı…
  hoşbuldum:))
  elimde bir demet dağ papatyası var lütfen kabul buyrunuz…
  *******************************************
  Çok teşekkür ediyorum ve KOCAMAN bir hoşgeldiniz diyorum…

 10. Hasan Güler der ki:

  Hoşgeldin yazısı yazmadığımı zannediyorum. Fakat nereye hoşgeldin. Blogcu dan bu sayfalara HOŞGELDİN demek için yazdım bu yazıyı.. Böyle bir sayfa hazırlamak nasıl olur. Hazırlayabilir miyim bilemiyorum. Sağlıkla kal kardeşim.
  **********************************
  Ziyaretiniz beni mutlu etti, tabiki hazırlayabilirsiniz. Bunun için http://www.wordpress.org adresine bakabilirsiniz. Türkçesi de mevcut. Blogcunun son zamanlardaki aksaklıklarından sanırım herkes iyice sıkıldı.

 11. Nihansu Köse der ki:

  Benim de adım Nihansu. bloğunuzu görüp 17 senedir ısınamadığım adımı sevdim. Teşekkürler 🙂

 12. nihansu der ki:

  Ne mutlu bana, harika bir isminiz var bence 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir