Çenem ve Ben

Hayatta ne geldiyse başıma hep derim çenemden geldi. Çok büyük konuşmamaya çalıştım, yine de çenemin gazabına uğradım. “Chat’ten evlilik olur mu hiç!!!” dedim, internette tanışıp evlenenlerle dalga geçtim; eşimle sanal alemde tanıştım, dahası 10 gün içinde evlenmeye karar verdim. “Ağlayan çocuklara hiç gelemem” dedim, her daim gözyaşı döken bir oğlum oldu. Hele hele “Otobüste, uçakta veya bilumum taşıma araçlarında ağlayan çocuklara da dayanamam” dedim. 12 saatlik bir Amerika uçuşunda 4 saat aralıksız ağlayan bir çocuğun annesiydim, deli eden bakışlar eşliğinde. Bir önceki iş hayatımda cumartesi günleri de çalışıyordum ve bundan sonra “Cumartesileri çalışmak yok artık” dedim, artık hem cumartesi hem de pazar çalışılan bir işim var. Tabak elinde çocuklarının peşinden koşan anneleri yadırgadım, “Yemezse yemesin” deyip geçtim, şimdilerde oğlumun yemek yemesi için nerdeyse timsah yürüyüşü bile yapar oldum. “Evde paspal saçları tepeden öylesine bağlanmış kadınlardan olmayacağım” dedim, şimdi akşam olsa da üzerimdekileri bir an önce çıkarsam ve saçlarımı toplasam diye gün içinde hayaller kurar oldum.

Hayat bu, insana herşeyi yaptırıyor. Atalarımız boşuna dememişler büyük lokma ye ama büyük laf konuşma, o laf dönüyor dolaşıyor, buluyor bizleri. Aman dikkat!!!

Sevdiysen Paylaş
Bu yazı Ordan Burdan İçimden kategorisine gönderilmiş ve , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Çenem ve Ben için 1 cevap

  1. Tolga Acar der ki:

    Söylediklerine bütünüyle katılıyorum Nihan. Hayatın insanı nerelere sürükleyeceği belli olmuyor. Devlette çalışıp da her gün aynı işleri yapan, aralarına karbon kağıdı konmuş günler yaşayan ve sıradan bir yaşantıya sahip biri olmam diyordum: Memurluğu sevmesem de benimsedim şimdi.
    Eskiden kulak asmazdım annemin “büyük konuşma” ile başlayan sözlerine. Ardından da eklerdi annem; “ne büyük konuşursan başına gelir” diye. Zaman birçok konuda onu haklı çıkardı.
    ARTIK BEN BUNU KESİN YAPMAM, ŞURAYA HAYATTA GİTMEM, DÜNYADA ŞU KIZLA EVLENMEM GİBİ SÖZLER KULLANMAMAYA ÖZEN GÖSTERİYORUM. SANKİ BİLİNMEZ BİR GÜÇ BU SÖZLERİMİ DUYMUŞÇASINA VE İNADINA BUNLARI GERÇEKLEŞTİRİVERİYOR. BİLMEM NE DEMEK İSTEDİĞİM ANLAŞILDI MI?
    SEVGİYLE KAL.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir